Festival dječjeg stripa ‘Hrvatske bajke Joze Vrkića’, Gunja, 2015.

U travnju 2015. na adrese osnovnih škola Vukovarsko-srijemske i Osječko-baranjske županije poslali smo poštom po jednu od knjiga bajki Joze Vrkića, sa željom da djeca u suradnji sa učiteljima nacrtaju tablu stripa na temu bajki. Sudjelovalo je 47 škola s 1 500 radova. Svaki sudionik nagrađen je za svoj trud stripovima. Izložba svih radova postavljena je u zadnja dva tjedna školske godine u osnovnoj školi u Gunji, gdje je 5. i 6. lipnja 2015. i održan festival. U magazinu se nalazi 116 izabranih radova učenika 1. do 8. razreda.

Zahvaljujemo se; Ratku Dragašu i Mladenu Novakoviću na donaciji stripova za nagrade djeci 47 osnovnih škola Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije koji su sudjelovali u projektu, Nadi i Jozi Vrkiću na lijepim bajkama iz kojih je nastalo 1 500 dječjih radova, djeci koja su nacrtala radove i učiteljima i učiteljicama koji su im pomogli, Ministarstvu kulture Republike Hrvatske, Hypo Alpe Adria Bank d.d., Agro Kovačević (Bobo, Sale, Grgo, Psiho…), osoblju i ravnatelju Osnovne škole ˝Antun i Stjepan Radić˝, Gunja, SKIG-u i Josipu Kruniću, stanovnicima Gunje na gostoprimstvu, posebno Miletu specijalu i Stjepanu Bogutovcu, crtačima Simonu Vučkoviću (Kotor), Vladi Vesoviću (Beograd), Iztoku Sitaru (Škofja Loka), Nenadu Bariniću (Vukovar), Milanu Tomasu, Roku Idžojtiću i ostalima, ekipi mladih iz Čepina na slaganju izložbe, upisivanju imena, skeniranju, pakiranju pošte (koje je trajalo danima), malima iz Gunje na istovaru stripova, Mrvi na prijevozu, Mefi i Pauli na slaganju stripova, tetama na ručku, Tanjici, Tomici i Zdenki na druženju, djeci na radionicama.

Zahvaljujemo i ostalim sponzorima, a to su; Centar za vozila Hrvatske, Unikom d.o.o., Valoris d.o.o., Težište d.o.o., Primorsko-goranska županija, Factum d.o.o., Skripta d.o.o., Gradska tiskara Osijek d.o.o., UNDP Hrvatska i Kruni Katiću na velikoj podršci.

Festival dječjeg stripa ˝Hrvatske bajke Joze Vrkića˝, Gunja, 2015., u znak sjećanja na Dalibora Hranića Dadu (1969. – 1991.).

Popis učenika koji su osvojili posebne nagrade. Radovi su objavljeni u Magazinu Stripos 18

1. razred2. razred3. razred4. razred5. razred6. razred7. razred8. razred
-učenica Tamara Pastva, 1 r.,  mentorica Silvija Barišić, Osnovna škola ˝Josip Kozarac˝, Josipovac
Punitovački
-učenik Aleksandar Prodanović, 1 r., mentorica Borka Maljković, Osnovna škola Jagodnjak
-učenice Laura Jovanovac i Lorena Kovačević, 1 r., mentorica Inga Vavra, Osnovna škola Tordinci
-učenik Karlo Lacković, 2 r., Osnovna škola Ivana Kozarca, Županja
-učenica Ela Kahriman, 2 r., mentorica Jasminka Hot, Osnovna škola „Antun i Stjepan Radić“ Gunja
-učenik Dorian Jumić, 2 r., mentorica Mirna Grbec, Osnovna škola „Tin Ujević“ Osijek
-učenica Ivana Bogdanović, 2 r., mentorica Anita Cestar, Osnovna škola Vladimir Nazor Čepin
-učenice Tanja Katalinić, Franka Bešlić, Valentina Svalina i Karla Cvetković, 2 r., mentorica Verica
Jezdić, Osnovna škola Matije Petra Katančića, Valpovo
-učenice Dora Ledinšćak i Ana Turkalj, 3 r., mentorica Anite Korov, Osnovna škola Ivana Kukuljevića,
Belišće
-učenik Stjepan Komarčić, 3 r., mentorica Ana Božić, Osnovna škola Vođinci
-učenica Keti Kovač, 3 r., Osnovna škola Zmajevac
-učenica Sanja Čalošević, 4 r., mentorica Radojka Opšić, Osnovna škola Bijelo Brdo
-učenice Laura i Paula Kovačević, 4 r., mentor Bruno Sekereš, Osnovna škola Tordinci
-učenik Žak Stević, 4 r., mentorice Slađana Raguž i Željka Cajner, Osnovna škola Ivana Mažuranića,
Vinkovci
-učenica Lorena Duvnjak, 5 r., mentorica Ivana Čatić, Osnovna škola Josipa Kozarca Semeljci
-učenica Gabriela Galić, 5 r., mentorica Silvija Škobić, Osnovna škola Tenja
-učenik Mate Borbaš, 5 r., mentorica Lidija Benaković, Osnovna škola Miroslava Krleže Čepin
-učenik Nikola Brajković, 5 r., mentorica Krunoslava Kovač, Osnovna škola Ivana Kukuljevića, Belišće
-učenica Valentina Juhas, 5 r., mentor Dražen Budimir, Osnovna škola Siniše Glavaševića, Vukovar
-učenik Ante Vulin, 6 r., mentorica Vedrana Belanović-Gibičar, Osnovna škola Vladimira Becića Osijek
-učenik Nikola Pavošević, 6 r., mentorica Lidija Benaković, Osnovna škola Miroslava Krleže Čepin
-učenice Lorena Lešić, Ružica Lešić i Petra Peić, 6 r., mentorica Marija Klarić Brdarić, OŠ „I. G.
Kovačić“ Štitar
-učenik Antonio Svirčević, 6 r., mentorica Ivana Paulić, Osnovna škola “Antun Gustav Matoš” Vinkovci
-učenice Ana Šoštarić, Kornelija Šmit i Ana Grgičević, 6 r., mentorica Anica Jukić, Osnovna škola
Antuna Bauera Vukovar
-učenica Lara Edelinski, 6 r., mentorica Anica Jukić, Osnovna škola Antuna Bauera Vukovar
-učenica Tea Basrak, 6 r., Osnovna škola Ivana Kukuljevića, Belišće
-učenica Mia Marinić, 7 r., mentor Roko Idžojtić, Osnovna škola Antuna Mihanovića, Osijek
-učenica Lorena Jakovljević, 7 r., mentorica Lidija Benaković, Osnovna škola Miroslava Krleže Čepin
-učenik Filip Anić, 7 r., mentor Domagoj Šokičić, Osnovna škola „Tin Ujević“ Osijek
-učenica Lana Zubak, 7 r., mentorica Silvija Škobić, Osnovna škola Tenja
-učenice Sandra Savanović, Sara Skočibušić, Tena Miladinović i Matea Blažević, 8 r., mentorica
Martina Milanović, Osnovna škola Josipa Kozarca Semeljci
-učenica Ivana Bošnjaković, 8 r., mentorica Lidija Benaković,  Osnovna škola Miroslava Krleže Čepin
-učenik Martin Kovačević, 8 r., Osnovna škola Gradište
-učenik Luka Zmaić, 8 r., mentor Domagoj Šokičić, Osnovna škola „Tin Ujević“ Osijek